Turlarımız Ali Canip Olgunlu ile Kars: Dans, Müzik ve Edebiyat Şehri (19-21 Ocak)

 • Tur Bilgisi
 • Tur Planı
 • Yorumlar
 • Similar Tours
 • Diğer Bilgiler

Tur Kapsamları

Fiyata Dahil Özellikler
 • Özel Aktiviteler
 • Özel Araç Hizmeti
 • Yemek
Fiyata Dahil Olmayan Özellikler
 • Balon Turu
 • OTEL
 • VIP Transfer

İki Kişilik Odada Kişi Başı 2.450 TL I Tek Kişilik Oda 2.950 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Cheltikov Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı
* 2 Öğle yemeği ve 2 akşam yemeği
* Programda belirtilen tüm gezi ve transferler
* Kafkas Oyunları gösterisi
* Hava koşullarının uygun olması durumunda Çıldır Gölü’nde kızakla gezinti * Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri
* Tüm rehberlik hizmetleri
* Tüm bahşişler ve bağışlar
* TÜRSAB Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 19 Ocak 2020 Türk Hava Havayolları’nın TK2714, İstanbul-Kars uçak bileti (Kalkış saati: 12.05) * 21 Ocak 2020 Türk Hava Havayolları’nın TK2715, Kars-İstanbul uçak bileti (Kalkış saati: 15.05) * Yemekler esnasında menü dışındaki ekstralar ve alınacak içecekler
* Kişisel harcamalar

* Fiyata dahil olan hizmetlerin dışında kalan diğer harcamalar.

NOTLAR:

*Katılımcıların ekte 2 sayfadan oluşan tur kayıt ve sözleşme formunu doldurup, imzalanması acentamıza ulaştırması gerekmektedir.

* 1 Eylül 2019 tarihinde ödemenin %50’sinin, kalanın ise 2 Aralık 2019 tarihinde hesabımıza yapılmasını rica ederiz.

Banka Hesap Bilgilerimiz:

Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
Hesap Sahibi : Ali Canip Olgunlu
Şube: 479 – Göktürk/Kemerburgaz Şubesi

Hesap No: 6698929
IBAN: TR68 0006 2000 4790 0006 6989 29
Not: Ödeme yaparken açıklamaya adınızı ve 19 Ocak Kars gezisi notunu yazdırmayı unutmayınız.

 • 1. Gün
 • 2. Gün
 • 3. Gün
1. Gün

Bu turumuzda Anadolu medeniyetleri, kültürü ve tasavvuf üzerine odaklanarak yaptığı çalışmalar ile tanınan, araştırmacı yazar Ali Canip Olgunlu ile Kars’ın özgün mimarisini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz… Cemal Süreya’nın ‘beyaz, uykusuz ve uzakta’ diyerek betimlediği şehir, tarihi, mimarisi, kültürü ve eşsiz coğrafyasıyla görülmeyi hak ediyor.

19 Ocak 2020
Turumuz için buluşma yerimiz olan Kars Harakani Havalimanı’nda 14 akim günü 14:30’da buluşuyoruz. Tarafımızca ayarlanmış aracımız ile şehir transferini gerçekleştirip gezimize başlıyoruz.
Şehrin önemli simgelerinden olan Kars Kalesi ve 12 Havariler Kilisesi, Kars anlaşmasının imzalanmış olduğu Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Defterdarlık, Osmanlı dönemi eserlerinden olan Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) gezilerimizin ardından, Anadolu’nun önemli yapılarından olan Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı ve Mazlumağa Hamam’ını geziyoruz. Şehir gezimizin bitişiyle birlikte otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamızı Cheltikov Hotel’de gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği için Kars mutfağının lezzetlerinden olan yöresel yemekleri ve kaz yemeği tatmanın ardından bölgenin kültürel miraslarından biri olan Kafkas Oyunları gösterisini izliyoruz.

2. Gün

 20 Ocak 2020
Otelde açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra muhteşem manzaralar eşliğinde bölgenin en önemli yerlerinden biri olan Çıldır Gölü’ne varıyoruz. Öğlen yemeğimizi 2000 metre rakımlı Çıldır Gölü kenarındaki restoranda göl buzlarının kırılmış noktalarından tutulan balıklar eşliğinde yiyoruz. Bölgenin doğal güzelliklerini seyretmek adına yemek sonrasında atlı kızaklar eşliğinde göl üzerinde gezintimizi gerçekleştiriyoruz (Göl yüzeyinin yeterli kalınlığa ulaşmaması durumunda kızaklı gezimizi gerçekleştirme imkânımız olmayacaktır.). Çıldır Gölü’nün ardından Kars Etnografya ve Arkeoloji Müzesini gezmek için Kars şehir merkezine dönüyoruz. Müze gezilerimizin ardından şehir merkezinde mola veriyoruz ve serbest zaman geçiriyoruz. Akşam yemeğimizi otelde yemenin ardından özel olarak hazırlanan sinema düzeni ile Molokanlar ve bölgenin etnik kökenlerini bizlere tanıtacak olan belgesel filmini izliyoruz.

3. Gün

21 Ocak 2020
Otelimizde sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ani Ortaçağ Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 50 km’lik bir yolculuk ile Ani’ye varıyoruz. Şehir, 10. yüzyıldan itibaren Ermeni hükümdarların başkenti olan ve 1064 yılından sonra Selçukluların idaresine geçmiştir. Günümüzde şehirden geriye şehir surları, 8 kilise ve 1 cami kalmıştır. Ani Ortaçağ Şehri gezimiz sonrasında Kale Restaurant’ta öğlen yemeğimizi yiyoruz.
Öğlen yemeği sonrasında, 14.00’da Kars Harakani Havalimanına transferimizin sağlanmasıyla gezimizi sonlandırıyoruz.

There are no comments yet.

Write your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu turu sosyal medya da paylaş
https://derinturizm.com/wp-content/uploads/2020/05/derinturizm-logo.png

Cumhuriyet Caddesi. Hilton Oteli giriş katı. Harbiye Beyoğlu İstanbul/Türkiye

+90 532 238 2188
0212 230 8714

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Development & Optimized by SoftInova

Close

Ali Canip Olgunlu ile Kars: Dans, Müzik ve Edebiyat Şehri (19-21 Ocak)

  Fill out the form to book the Tour. Required fields are marked *   Enquiry about the Tour availability or anything you’d like to know. Required fields are marked *