Turlarımız Eskişehir- Odunpazarı Turu

 • Tur Bilgisi
 • Tur Planı
 • Yorumlar
 • Similar Tours
 • Diğer Bilgiler

Tur Kapsamları

Porsuk Çayı kenarında, 19. yüzyıl Osmanlı mimarisi ve modern Avrupa Mimarisinin en güzel örneklerini birleştiren bir şehirdir Eskişehir. Osmanlı Döneminden Cumhuriyet Dönemine kadar bir çok döneme tanıklık etmiştir. Kurtuluş savaşı muharebelerinin üçü burada yaşanmıştır.

Kültür-sanat anlamında da oldukça gelişmiştir. Zengin mutfağı son yıllarda oldukça turist çekmesinde etkili olmuştur.

 • 1.Gün
 • 2. Gün
1.Gün

Lüks otobüslerimiz ile Eskişehir’e ulaşım sağlıyoruz. Öğlen yemeğimizi yedikten sonra turumuza Devrim Otomobilini (Türkiye’nin ilk otomobili) görerek başlıyoruz. Ardından birçok fotoğrafa konu olan, korsan gemisi ve masal kahramanları barındıran Sazova Bilim ve Kültür Parkı’nı geziyoruz. Park gezimiz sonrasında, Balmumu Heykeller Müzesini geziyoruz. Bu müzenin tüm geliri engellilerin ve kız çocuklarının eğitim masrafları için kullanılıyor. Daha sonra Osmanlı döneminden izler taşıyan Odunpazarı Bölgesi’ne geçiyoruz. İlk durağımız Kurşunlu Camii ve Külliyesi oluyor. Türkiye’nin tek Lületaşı Müzesini de geziyoruz tabii. Ardından birbirinden güzel Osmanlı evlerini fotoğraflamak ve alışveriş yapmak için mola veriyoruz. Molamız sonrasında Çağdaş Cam Sanatları Müzesini gezip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde yiyoruz.

2. Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra otelde rehberimizle buluşuyoruz. Günümüze Haller Gençlik Merkezini geziyoruz. Burası günümüzde eğlence ve alışveriş merkezi olarak kullanılırken; geçmişte hal binası olarak kullanılıyordu. Ardından Porsuk Çayı’nın etrafında mola veriyoruz, dileyen misafirlerimiz burada gondol turu yapabilirler. Son olarak Kent Park’a hareket ediyoruz, Türkiye’nin ilk yapay plajı da burada bulunuyor. Kent Park gezimiz sonrasında ise dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Otobüs Hareket Noktaları:
06.00 Dünya Ticaret Merkezi Misafir Otoparkı ( Ucs Otoparkı
06.30 Trump Tower Otoparkı (P1 Katı )
07.00 Kozyatağı Faruk Güllüoğlu Pastanesi Otoparkı ( Yenisahra Metro İstasyonu Yanı )
07.15 Kartal Yemek Center
07.30 Çayıorva Mc Donald's
08.00 İzmit Halkevi Durağı ( Asya Otel Karşısı )

There are no comments yet.

Write your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu turu sosyal medya da paylaş
https://derinturizm.com/wp-content/uploads/2020/05/derinturizm-logo.png

Cumhuriyet Caddesi. Hilton Oteli giriş katı. Harbiye Beyoğlu İstanbul/Türkiye

+90 532 238 2188
0212 230 8714

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Development & Optimized by SoftInova

Close

Eskişehir- Odunpazarı Turu

  Fill out the form to book the Tour. Required fields are marked *   Enquiry about the Tour availability or anything you’d like to know. Required fields are marked *