Turlarımız Uzungöl- Trabzon Turu

 • Tur Bilgisi
 • Tur Planı
 • Yorumlar
 • Similar Tours
 • Diğer Bilgiler

Tur Kapsamları

Doğal konumu, tarihi ve kültürel değerleri, gölleri, akarsu, dağ ve yaylaları ile Trabzon her mevsim gezilmeye değerdir. Şehir; müze, manastır, cami ve türbeleri, hanlar ve hamamları, bedesten ve tarihi surları, çarşıları ve daha birçok yapısıyla oluşmuş olan tarihi dokusuyla her gezeni kendine hayran bırakmaktadır.

Miletler, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Komnenos’ların egemenliği altına girdiği bilinmektedir. “Muhteşem” Kanuni Sultan Süleyman’da bu şehirde doğmuş ve hayatının ilk 15 senesini burada geçirmiştir.

Trabzon’a yaklaşık 99km uzaklığında olup, dört tarafı ormanlarla çevrili Uzungöl yılın büyük bir çoğunluğunda yağış alır. Yerleşim kayıtlarına ilk kez 1586 yılında “Saraho” ismiyle bulunmaktadır. Doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan ilçe son yıllarda oldukça fazla ziyaretçi almakla birlikte, birçok otele de ev sahipliği yapmıştır.
Turumuz sırasında bizler de Uzungöl otellerinden birinde konaklayacağız.

*Turumuz Trabzon’da başlayacaktır. Dileyen misafirlerimizin uçak biletleri tarafımızdan alınabilmektedir.

 • 1.Gün
 • 2. Gün
1.Gün

Turumuza Sürmene ilçesindeki Sürmene bıçaklarının sergilendiği reyonda başlıyoruz. Bıçaklar hakkında bilgi alıp alışverişimizi yapıyoruz. Daha sonra Of ilçesinde bulunan çay fabrikasına hareket ediyoruz. Burada çayın soframıza gelene kadarki yolculuğunu dinleyip alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Tarihi Kiremitli Köprü ve yapay şelalelerde eşsiz fotoğraflar çekmek için mola verdikten sonra Uzungöl’e varıyoruz. Göl kenarında geçireceğimiz serbest zamanda misafirlerimiz yemek yiyebilir, yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayabilir, alışveriş yapabilir… Uzungöl molamızın ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz, gece Uzungöl’de konaklıyoruz.

2. Gün

Günümüze Ortodoks Kilisesi olarak inşa edilmiş olan Ayasofya Müzesini gezerek başlıyoruz. Müze ziyaretimiz sonrasında, yolumuz üzerinde, Trabzon Kalesini, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesini, Zağnos Vadisi- Tarihi Zağnos Paşa Köprüsünü ve Ortahisar (kaleiçi) Mahallesini panoramik olarak görüyorme şansına sahip oluyoruz. Daha sonra 20. Yüzyıl’da yaptırılmış olan, çam korusu içinde konumlandırılan, Ata’mızın konakladığı Atatürk Köskü’ne gidiyoruz. Gezimizin ardından köşk yakınlarında bulunan meşhur Trabzon Gümüş Telkari ürünlerini görüyoruz. Öğlen yemeği için Sera Gölü’ne hareket edip burada meşhur Akçabat Köftesi yanında kaygana, kuymak, turşu kavurması, sarma gibi yöresel lezzetleri tadıyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından göl kenarında vereceğimiz molamızın ardından Boztepe’ye çıkış hem Trabzon’u panoramik olarak görüyor hem de manzara karşısında yöreye özgü semaverlerde gelen çayımızı içiyoruz. Ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

There are no comments yet.

Write your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu turu sosyal medya da paylaş
https://derinturizm.com/wp-content/uploads/2020/05/derinturizm-logo.png

Cumhuriyet Caddesi. Hilton Oteli giriş katı. Harbiye Beyoğlu İstanbul/Türkiye

+90 532 238 2188
0212 230 8714

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Development & Optimized by SoftInova

Close

Uzungöl- Trabzon Turu

  Fill out the form to book the Tour. Required fields are marked *   Enquiry about the Tour availability or anything you’d like to know. Required fields are marked *